Powstanie plan zagospodarowania rejonu Komunalna – Krzyż Wschód III - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Powstanie plan zagospodarowania rejonu Komunalna – Krzyż Wschód III

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej, tarnowscy radni jednogłośnie – przy dziewiętnastu głosujących – podjęli uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w Tarnowie w rejonie ulicy Komunalnej – Krzyż Wschód III.

Przed głosowaniem, jednomyślnie pozytywną opinię w tej sprawie wydała Komisja Rozwoju Miasta i Spraw Komunalnych. Inicjatywę uchwałodawczą podjęto w związku z potrzebą przeznaczenia i przygotowania na cele inwestycyjne, atrakcyjnie zlokalizowanych terenów produkcyjno-usługowych. Przed przygotowaniem projektu uchwały wykonano analizy dotyczące zasadności przystąpienia do sporządzenia planu i stopnia zgodności przewidywanych rozwiązań z ustaleniami studium. Przygotowano ponadto materiały geodezyjne do opracowania planu oraz ustalono niezbędny zakres plac planistycznych.

Planem objęty zostanie między innymi zwarty kompleks, położonych w pobliżu zjazdu z autostrady, nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Miasta Tarnowa. Plan określi przeznaczenie, zasady zagospodarowania i obsługi komunikacyjnej terenów. Stworzy warunki ich użytkowania oraz realizacji inwestycji, zapewniając ład przestrzenny i ochronę środowiska naturalnego.

Radni mieli dzisiaj również podjąć uchwałę w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w Tarnowie w dzielnicach Zbylitowska Góra i Koszyce. Na wniosek Komisji Rozwoju Miasta i Spraw Komunalnych punkt ten został jednak zdjęty z porządku obrad.